مهم‌ترین ویژگی امام راحل

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در مراسم بزرگداشت امام راحل که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) نسبت به مادیات دنیا بی توجه بود و ساده‌زیستی یکی از ویژگی‌های ایشان بود.

وی با اشاره به لزوم الگوگیری از امام راحل افزود: دنیا باید با زندگی ساده امام خمینی (ره) آشنا شود تا فرهنگ زندگی ایشان در میان مردم به ویژه مسئولان ترویج یابد.

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه مسیر برای امام خمینی (ره) هموار بود چراکه ایشان به خداوند متعال ایمان داشتند، بیان کرد: توکل نداشتن به خداوند و تکیه بر وعده‌های دروغین کدخدا موجب شکست و تضعیف نظام اسلامی می‌شود.

رفیعی با بیان اینکه امام خمینی (ره) احیاگر ارزش‌های اخلاقی بود، تصریح کرد: توکل به خدا یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته امام خمینی (ره) بود، بعد تربیتی ایشان موجب جذب مردم شد، عبادت و توکل به خداوند و توسل به اهل بیت (ع) از مهم‌ترین ویژگی‌های امام راحل بود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: امام راحل بنیان انقلاب اسلامی را بنا، به‌عنوان فردی دین‌دار، دین را اجرا، اسلام را معماری و ارزش‌های قرآن و روایات را به صحنه عمل و جامعه منتقل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *