تظاهرات صدها هزار نفری روز قدس در صنعاء +عکس

به گزارش مشرق، جمعیت بسیار گسترده‌ای امروز عصر در پایتخت یمن در پاسداشت روز جهانی قدس دست به تظاهرات ضد صهیونیستی و آمریکایی زدند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه المسیره، مردم یمن در این تظاهرات پرچم‌های یمن و فلسطین و تصاویر رهبران یمنی و همچنین تصاویر رهبران مقاومت در منطقه را در دست دارند.

بیشتر بخوانید:

موج‌سواری BBC روی تجمعات ۱۰۰ نفری و سانسور تظاهرات روز قدس

در شهر صعده در شمال یمن نیز، دهها هزار نفر روز جهانی قدس را گرامی داشتند. این تظاهرات در حالی صورت گرفت که جنگنده‌های سعودی بر فراز شهر در حال پرواز بودند.

آن‌ها شعار می‌دادند «یا أقصی أنت العنوان.. للأمة رغم العدوان» (اقصی تو علی رغم تمامی دشمنی‌ها، سر منزل مقصودی) و «یا أقصانا لن ننساک.. لو کل العالم عادک» (ای مسجدالاقصای ما اگر تمامی عالم هم با تو دشمنی کند ما تو را فراموش نخواهیم کرد) و «قادمون قادمون.. نحو الأقصی یا صهیون» (ای صهیونیست‌ها ما به سوی مسجدالاقصی می‌آییم) و همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود: «فلسطین قبله آزادگان».

مردم یمن همچنین در تظاهرات خود به مناسبت روز قدس شعارهایی در ارتباط با تجاوز عربستان به یمن و همسانی آن با جنایات اسرائیل در غزه و فلسطین را سر می‌دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *